| anonim_4396 a întrebat:

Deci ieri am plecat afara, dupa ce am baut doua beri la 1.5 litrii, m-am dus la apartament unde nu locuieste nimeni, m.am pus in pat fiind obosit, eu am crezut ca nu ma culc, dar am adormit instant.Era ora 9.Cand m.am trezit era 1 si un sfert noaptea.Telefonul era fara baterie-se descarcase.Am inceput sa plang si am fugit de urgenta acasa.Eu nu am crezut ca adorm, dar asta se intamplase.Mama era disperata,ma cauta pe strazi, tata ma sunase de nenumarate ori si cand am ajuns acasa i-am zis mamei ce se intamplase si a inteles, dar a fost super ingrozita.Ce sa ma fac, ce sa ii spun tatei? Imi pare asa rau ...Ma intreb, eu am gresit in chestia asta? Daca nu adormeam va dati seama ca ma duceam acasa mult mai devreme. offf

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Cum adica? II spui adevarul. Daca iti face scandal pentru ca ai adormit inseamna ca are o problema, inteleg ca isi face griji dar nici chiar asa.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa 3 litrii de bere, te cred ca ai fost obosit big grin
Mai rau era daca faceai pe tine-n pat saau vomiteai peste tot in jurul tau.

Parinti de acum vor sti ca te-ai facut "mare" big grin
Nu trebuie sa-i spui tatalui tau nimic, el va sti: aproape toti barbatii (dar si multe fete) au trecut de "primul botez al paharului", chiar de mai multe ori.

Alta data sa-ti tii telefonul pornit (incarcat) daca pleci undeva, unde poti sta peste "program", sa nu se ingijoreze apropiatii tai. Daca vrei sa mergi (dar nu prea des (!) cu prietenii la o bere, atunci spune inainte celor de acasa sau la telefon, sa nu se framante degeaba!

| noktambul a răspuns:

Unde ai gasit bere la 1, 5 l?!

| anonim_4396 explică (pentru noktambul):

Gasesti la orice magazin

| Hexiled a răspuns:

Sinceritatea este cea mai buna metoda, va intelege ca pana la urma oricine mai consuma alcool.

| cevdet a răspuns:

Vina ta este ca ai baut atit de mult alcool, nu pentru ca ai adormit. Somnul a venit dupa 3 litri de alcool mai ales ca deja era si seara. Inteleg ca esti si minor, altfel nu te cautau parintii disperati.