| bleakk a întrebat:

Doresc daca se poate niste mancaruri/retete de mancaruri bogate in proteine/glucide/lipide de servit ori la micul dejun ori la pranz deoarece m-am plictisit de mancarurile mamei aproape aceleasi zi de zi si as incerca ceva nou poate din cauza ca incep sa merg la sala, eu fiind ectomorf am nevoie de o cantitate mai mare de calorii si nutrientii.Dau funda raspunsului cel mai bun.

9 răspunsuri:
| bleakk explică:

Cosmin86 raspunde la mesaj te rog:3

| Cosmin86 a răspuns (pentru bleakk):

Da si tu reply pe mesaj, ca sa primesc notificare, ca altfel NU VAD ca mi-ai raspuns daca tu doar pui Cosmin86

cateva idei... la micul dejun : omleta din 6 oua ( 2 intregi + 4 albusuri ), paine integrala, rosii cu branza

pranz : muschi de vita/piept de pui/piept de curcan cu cartofi/orez brun/paste din grau dur

Una din ele.

Dar cand faci muschi, nu exista "pranza", exista "mic dejun", "masa pre-antrenametn", "masa post-antrenaemtn", "cina". Asta in varianta cu 4 mese.

Si mai bine ar fi 5-6 mese. Toate principale.

| bleakk explică (pentru Cosmin86):

Raspunde la mesajul privat si lasa-mi ceva unde pot discuta cu tine niste lucruri

| Cosmin86 a răspuns (pentru bleakk):

Nu am niciun mesaj privat. iti pot lasa id-ul de mess daca vrei

Răspuns utilizator avertizat
| CreepyDarkness a răspuns:

Eu merg la sala si maninc carne de peste pui si porc cu cartofi naturali pilaf cu ciperci nu maninc nimic special.
Dar im-i fac un suc cu:100ml lapte o banana o lingura de zahar si doua-trei oua de prepelita.
Bana contine cele mai multe proteine si lipide si are doar 123kalori si 23fibra.
Un ou de prepelita are de 5ori mai mult fier ca si un ou da gaina.
Zaharul iti da energie si leptele e bun pentru oase.
lazar angelov a marturisit ca nu exista zi in care sa nu manince intre 3-10banane

| CreepyDarkness a răspuns (pentru CreepyDarkness):

Am uitat un lucru le bag toate intr-un pahar si le fac cu blendaru

| Cosmin86 a răspuns (pentru CreepyDarkness):

Tu mananci banane pentru proteine? apuca-te de sah

| AlexandraNyco11 a răspuns:

Pai... Ma pricep la medicina! Aceasta e o intrebare despre medicina! Cu glucide si asa mai departe... Dimineata poti manca fructe, legume! Un sandvis sanatos nu strica!