| Madhu a întrebat:

Am 16,9 mm diametru la inel. Ce mărime este? De unde pot afla exact mărimile?

Am vazut mărimi din două cifre peste 40 (ex: 47, 52) și mărimi mici, sub 20 (ex: 6, 15). Am dat un search pe Google și imi apar fel si fel de tabeluri si mărimi. De exemplu uneori nu gasesc 16, 9 mm diametru. Doar 16, 5 si 17, 1 mm

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti face griji!
Inelele se pot largi /strange de catre bijutier cu pana la 2-3 mm in diametru.

| Madhu explică (pentru Bula):

Dacă vrei să il faci cadou cum il mai duci inapoi?

| Bula a răspuns (pentru Madhu):

Merge posesorul la un bijutier si se ajusteaza pe loc.
Cel mai usor este de largit, deci mai bine cumperi una putin mai mica.