| BroscaruGabriela a întrebat:

Am comandat de sarbatori 2 parfumuri de la DUTY FREE OTOPENI. Am primit alte 2 parfumuri, care sunt fake. Nu miroase nici pe departe ca originalul si in plus, mirosul nu tine mai mult de 30-45 minute. Am sunat si nu raspunde nimeni. Deci... aveti grija...o mare teapa!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti demonstra daca un parfum este fake doar cu codul lui de bare, codul lui unic etc

Faptul ca un parfum persista sau nu, nu-l face neaparat a fi fake!
Am avut destule parfumuri originale care nu persistau

| Violleta2022 a răspuns:

Acelea nu sunt parfumuri ci APE de colonie sau apa de toaleta, adica 2 picaturi de esenta de parfum varsate intr-o sticluta plina cu apa, de aceea nu tin mai mult de 1-2 ore.

Parfumurile sunt extrem de scumpe si nu se dau niciodata gratis. Un parfum de 50ml este de la 300 lei in sus.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fă reclamatie la opc sigur mai ai linkul de unde ai comandat sau numarul lor de telefon, cît au costat parfumurile?

| gabicoo a răspuns:

Mai bine îți luai "Eau de poubelle by Chlotilde" de la primăria sectorului I București. Persistă și e gratis.