| RAntonio a întrebat:

Am facut o comanda de la Huawei pentru un router care costa in jur de 150 de lei cu livrare gratuita. Am dat anulare pe site-ul lor luni, dar a fost respinsa dupa aproximativ 20 de minute, acum a venit curierul de la Fan Courier si mi-a spus ca daca nu il iau voi primi o taxa de 100 de lei si ca sa vin sa il iau ca dau aproape pe transport cat costa el si ca platesc ''2 transporturi''. Am mai anulat comenzi de la Fan Courier tot la fel s-a intamplat, dar pe eMag si nu am primit nici o taxa de platit. Nu este vina mea ca nu s-a anulat comanda. Este normal sa ma taxeze pentru acest fapt?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Citeste regulile comertului online. Faptul ca trimiti inapoi produsul in termen de 15 zile, termen prevazut de lege, este riscul pentru comerciant.
Ce a spus curierul este o minciuna. Tu puteai sa nu primesti produsul, sa-l refuzi si nu pateai nimic.
Daca ai primit produsul si nu vor sa-l ia inapoi fa plangere la protectia consumatorului.
Tu trimite-le email sa timita curierul sa-l ia.
Citeste si documenteaza-te aici.
https://www.legalmane.ro/post/returnare_produse

| RAntonio explică (pentru mi25):

Multumesc, in primul rand curierul mi-a spus ca produsul va sta o saptamana la hub-ul din orasul meu, dar produsul a plecat aproximativ dupa 2-3 ore de la refuzare spre Huawei si a ajuns astazi, este clar ca a mintit.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cineva a plimbat (dus - intors) un produs doar pentru că tu nu știi ce vrei. Cine crezi că plătește dacă te răzgândești după plecarea mărfii? Ai ghicit, tu

| RAntonio explică (pentru sierra1):

Am dat cererea de anulare inainte de a expedia comanda.