| myfri3nd a întrebat:

Am o pereche de adidasi din piele, si sau murdarit destul de tare. Oare daca ii bag la masina de spalat patesc ceva? Din cate am inteles eu se poate irita pielea? Am nevoie de cateva pareri? :03

4 răspunsuri:
| fashion01 a răspuns:

Sal.sfatul meu, stergei cu o carputza umezita si gata

| mariamagdalena09 a răspuns:

Iei un servetel umed sau o carpa si nu se intampla nimic. Poti sa-i bagi si la masina de spalat.Si eu i-am bagatwinking. Fundita?

| soryna_9188 a răspuns:

Baga-i linistit in masina de spalt fratzioare si ai incerdere ca nu patesc numic pentru ca si o am cizme de piele si le spal doar in masina de spalat... numai bine paaa:-P:-P:-P

| consiliervacante a răspuns:

Lasa-i intai in apa calduta cu detergent de rufe (praf sau gel - Tide, Ariel, Persil), de pe o zi pe alta. Ai grija ca apa sa nu intre in interior, ii pui unul langa altul. Schimba apa de cateva ori. Se curata f. bine asa. Daca tot nu s-au curatat, lasa-i pe programul scurt la masina de spalat, insa nu-i pune cu alte rufe.