| onlychengs a întrebat:

Ieri am mers in Altex pentru a-mi cumpara un telefon pe care l-am vazut pe site-ul lor, insa nu-l mai aveau in magazin si a trebuit sa il comand de pe internet. Un domn care lucra acolo mi-a facut comanda, iar pe e-mail am primit numarul comenzii pentru a urmari coletul. Nu mi-a ajuns inca, e deja ora 6 si nu cred ca va mai ajunge astazi. Credeti ca ar putea ajunge maine, avand in vedere ca e sambata? Firma de curierat se numeste Nemo Express, insa nu stiu daca domnul care mi-a facut comanda a bifat optiunea aceea de livrare sambata.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la Nemo lucrează și sâmbăta, se prea poate să îți livreze comanda, ținând cont că este un colet mic.
În București se mișcă mai repede, în restul țării, cu tranzitul este mai dificil. De obicei comanda pornește din București (indiferent că ai comandat din alt oraș - în capitală este stocul), iar în câteva zile ajunge.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai sigur, luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca va veni abia luni

| SporeBox a răspuns:

Cel mai probabil o sa ajunga luni (asta am citit pe site) dar poate sa ajunga si maine.

| onlychengs explică (pentru SporeBox):

Sper sa am noroc si sa-mi ajunga maine.

| onlychengs explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Sper sa ajunga maine... Daca nu ajunge asta este, nu e chiar asa mult de asteptat pana luni!

| onlychengs explică:

A ajuns azi dimineata. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| AnaMaria113bm a răspuns:

E posibil să ajungă mâine deoarece comanda a fost plasată de ceva timp. În caz de nu ajunge, luni vei primi coletul sigur! Dar eu zic că mâine va ajunge din câte știu! Și să te bucuri de noul telefon!?