| Butterfly2023 a întrebat:

Am plătit niște produse de pe Emag și nu mi s-au livrat, nici nu am primit banii înapoi. Practic, când am primit mesaj să îmi ridic comanda de la easybox, lockerul era gol. Am luat legătura cu cei de la Suport clienți pe chat, dar nu am mai primit niciun răspuns de două săptămâni. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa insisti la suport.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca era gol. Au camera care dovedeste ca ti s-a livrat comanda si ca tu ti-ai ridicat coletul.
Lasă vrajeala.

| Butterfly2023 explică (pentru darrio2007):

Răspunsul dvs. este un proces de intenție. Nu este formulat ca să mă ajute, ci ca să mă acuze nefondat, de o faptă pe care nu am comis-o. Dacă aș fi procedat după cum susțineți dvs., nu aș fi postat întrebarea.

| johnnny123 a răspuns:

Cam de necrezut povestea ta... În primul rând să fie lockerul gol și apoi să nu-ți răspundă nimeni de la suport timp de două săptămâni. Nu am auzit niciodată de un asemenea caz cu o comandă de la Emag.

Dar presupunând că așa stau lucrurile, trebuie să insiști la Emag. Pe chat-ul din cont sau telefonic. În plus, la easybox există camere, se poate vedea cine a lăsat și ridicat colete.

| Butterfly2023 explică (pentru johnnny123):

Au văzut cu siguranță pe camere Și au spus că transmit autorităților îndreptățite. Apoi nu am mai primit decât un e-mail în care mi se cerea să nu revin pe chat, că au nevoie de timp...

| Gabrielll3 a răspuns:

Putin probabil ca lockerul sa fie gol. Ei probabil au o camera care supravegheaza easybox si pot verifica daca tu a luat pachetul sau lucratorul nu l-a pus.

| Butterfly2023 explică (pentru Gabrielll3):

Cu siguranță au verificat deja. Mi-au transmis un email în care mi-au spus că au nevoie de timp, dar au trecut deja două săptămâni și nu au rezolvat situația.