| Alberto97 a întrebat:

Asortare culori barbati? Cel mai complex raspuns are funda.

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Cateva sfaturi:
1)Nasturii hainelor sunt făcuţi dintr-o varietate mare de culori. Asortează-ţi pantalonii cu nasturi de la jachetă şi vei crea o ţinută de invidiat.
2)Gândeşte-te în contraste, combină un element deschis cu două închise sau unul închis cu două elemente deschise:un blazer de culoarea cărbunelui cu o cămaşă albă şi cravată slim roşie sau un costum de culoarea bronzului cu cămaşă albă şi o cravată verde.
3)Culorile analoage merg bine împreună, dar fii sigur că sunt la fel de închise sau deschise la culoare.
4)Nu purta mai mult de trei culori simultan.
5)Vrei să porţi ţinute monocromatice? Nicio problemă. Este una dintre cea mai sigure ţinute, dar piesele vestimentare trebuie să fie de nuanţe diferite.
De exemplu: îţi place culoarea gri. Mergi pe o pereche pe pantaloni între gri şi negru, cămaşă gri deschis, cardigan sau vestă gri închis şi o pereche de pantofi gri închis spre negru. Sau vrei să porţi albastru. Prin urmare, ai nevoie de următoarele: costum bleumarin, cămaşă albastru deschis, cravată albastru închis, batistă de buzunar normală. Pentru ca ţinuta să aibă contrast mai puternic mergi pe diferite texturi şi modele. O parte din piese trebuie să fie fine, altele texturate. Unele cu model şi altele simple.
8)Evită pantaloni coloraţii şi poartă doar pantaloni maro, negri, albi, gri, albaştri. Alţi pantaloni, de culoare galbenă sau fucsia, poartă-i pe riscul tău. Orice ţinută se bazează pe o fundaţie. Dacă aceasta e greşită, toată ţinuta va fi nereuşită. Pentru a evita acest colaps poartă doar pantaloni de culori neutre.
9)Cu cît un material este mai colorat cu atât acesta trebuie să fie mai de calitate. Cu alte cuvinte, o piesă vestimentară ieftină va arăta de trei ori mai ieftină.
10)Dacă vrei să pari slab foloseşte-te de culorile deschise pentru accente. Poartă o cravată roşie sau galbenă la un costum de culoarea bleumarin sau gri pentru a atrage atenţia asupra feţei.
11)Culorile închise sunt considerate mai formale decât cele deschise. Limitează cantitatea de culoarea pe care vrei să o porţi deoarece culorile aprinse în cantităţi mari devin obositoare.

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Curea rosie din piele intoarsa cu pantofi rosii de piele intoarsa. Sacou crem si pantaloni bleu. Bininteles un ceas ce are cureaua rosie. Si o camasa..in tenta cu pantalonii