| TaviComplicat a întrebat:

Aveti incredere in site-ul grifonul.ro?
Ma intreb, daca au preturi asa de bune, de ce nu domina piata?

Răspuns Câştigător
| Catalin2014 a răspuns:

Salut,

Tocmai ce am cumparat de la ei un Samsung Galaxy Note 3 N9005 ridicandu-l personal neasteptand sa vina prin curierat.Cutia a fost sigilata de producator cu sigiliu original si nu de ei cum fac alte site-uri sau mai rau desigilata.Chiar inainte sa platesc m-au lasat sa desigilez cutia si sa probez telefonul ceea ce m-a surprins placut. Mentionez ca telefonul provine din UE si nu din China sau alt loc de pe planeta. Garantii are 3 si anume: una la producator, una la service-ul lor iar cea de-a treia la Orange.Sincer nu ma asteptam sa decurga totul atat de bine si vaoi mai apela cu siguranta la serviciile lor. Recomand!

4 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Nu am încredere în niciun site. Mi se pare mult mai sigur să cumpăr din magazine.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Aceste siteuri de tip fantoma, pur si simplu le cumpara de pe site'urile oficiale [ gen Vodafone, Orange etc] si le vand pe mai mult. Nu recomand!
Cumpara ca toata lumea un telefon de pe siteul oficial.

| TaviComplicat explică (pentru Z3R0H0uR):

Aici este cel mai mic pret din Romania.

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Trebuie avuta grija in privinta garantiei oferite la produse.

In cazul in care garantia este oferita de ei si nu de producator apar unele semne de intrebare.

O zi buna.