| narcis14 a întrebat:

Aveti incredere in site-ul grifonul.ro?

13 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Tu nu te uiti la contact, la termeni si conditii, la informatii despre firma? Detaliile astea sunt destul de importante.
Acum, cata incredere sa ai intr-un magazin in spatele caruia sta o firma de apartament, zic si eu.
Si sa nu aiba naibii vreo legatura cu grifon (cauta pe net grifon si o sa vezi despre ce vorbesc)

| narcis14 explică (pentru greyhound):

Grifon? Eu stiam ca e un animal mistic...si am cautat pe net dar tot asa deci daca ai putea sa imi dai mai multe detalii...

| Glamour612 a răspuns:

Păi totuși cred că eMAG este cel mai bun site.

| narcis14 explică (pentru Glamour612):

De fapt eu mi-am cam pierdut increderea in emag.Au fost ei buni la inceput dar dupa s-a cam dus de rapa....Si apropo intebarea mea era daca aveti incredere in site-ul grifonul.ro? La aceste intrebari eu stiu ca se raspunde cu DA sau NU.
P.S. Multumesc oricum dar oricine a auzit de eMAG deci...

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru narcis14):

Ce probleme ai avut in legatura cu eMAG? Pentru ca vreau sa dau comanda de un telefon si nu vreau sa iau vreo teapa.

| narcis14 explică (pentru IulianDornianu61):

Nu au fost problema mari s-au rezolvat cu garantia, dar nu cred ca iti convine sa te duci o data la 2 luni si sa stai fara acel produs o saptamana, doua, iar tu avand nevoie de produsul respectiv. Oricum mai uita-te si pe alte site-uri cum ar fi cel.ro pentru ca si acolo uneori sunt preturile mult mai mici decat pe eMAG.Dar daca vrei uita-te si pe grifonul.ro

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru narcis14):

Nu te supara, dar produsul cumparat de tine sunt aproape sigur ca el vine cu probleme din fabrica. Cei de la eMAG nu fabrica ei produsele. Ei doar le vand. In plus, eMAG e singurul site care iti descafe coletul cand curierul ajunge la tine acasa.

| narcis14 explică (pentru IulianDornianu61):

Din cate stiu eu si cei de la GRIFONUL iti desfac coletul(ei mi-au trimis e-mail cu chestia asta)...dar cum nu am cumparat niciodata de la ei am pus aceasta intrebare aici.

| Catalin2014 a răspuns:

Salut,

Tocmai ce am cumparat de la ei un Samsung Galaxy Note 3 N9005 ridicandu-l personal neasteptand sa vina prin curierat.Cutia a fost sigilata de producator cu sigiliu original si nu de ei cum fac alte site-uri sau mai rau desigilata.Chiar inainte sa platesc m-au lasat sa desigilez cutia si sa probez telefonul ceea ce m-a surprins placut. Mentionez ca telefonul provine din UE si nu din China sau alt loc de pe planeta. Garantii are 3 si anume: una la producator, una la service-ul lor iar cea de-a treia la Orange.Sincer nu ma asteptam sa decurga totul atat de bine si vaoi mai apela cu siguranta la serviciile lor. Recomand!

| Silviu_Catalin_Corcoz_1968 a răspuns:

Raspuns: DA. Pretul listat pentru un Iphone6 64 foarte bun m-a tentat dar am actionat cu precautie. Am achitat exact cat era pretul pe website ( cu 10% mai mic decat cel afisat de magazinele consacrate ). Am verificat si produsul era sigilat, cu garantie la Apple si inca 1 an garantie standard la un service agreat. Am observat dupa 1 zi de folosire un defect de fabricatie si s-au oferit sa mi-l schimbe imediat. Desigiland alt aparat am observat aceeasi problema asa ca am amanat schimbarea cu un aparat din alt lot pentru o data ulterioara. Ma si gandeam ca o sa ma duc la Apple sa il schimb dar m-au sunat dupa 2 saptamani si am luat altul nou - de data asta fara alte probleme. Am fost placut surprins de amabilitate. Serviciile de buna calitate nu pot decat sa atraga noi clienti. Chiar daca este o firma mica, eu zic ca merge pe drumul cel bun.

| AndreeaLouiseDavid10 a răspuns:

Da am foarte mare încredere pentru ca sunt cei mai seriosi si responsabili. Ii recomand cu cea mai mare incredere. Am cumparat de la dansii un telefon Nokia Lumia 1520 cu windows 8. Un telefon foarte bun dar nu m-am descurcat cu programul.E foarte complicat si am ales sa returnez telefonul. Dansii au fost foarte amabili si am putut sa imi cumpar alt telefon platind doar diferenta. Am cumparat un Samsung galaxy s5 de care sunt extrem de multumita. La primirea coletului am observat ca nu am primit certificatul de garantie si I-am sunat iar ei mi-au trimis prin posta certificatul de garantie. Asta arata faptul ca sunt cat se poate de seriosi. Si vb frumos si amabil cu clientii. Eu personal ii recomand cu toata increderea si le multumesc pentru tot ajutorul.

| Marian_Alexandru_Vlad_1985 a răspuns:

Narcis ai cumparat pana la urma de la ei?

| narcis14 explică (pentru Marian_Alexandru_Vlad_1985):

Nu...tot..daca as fii fost din Bucuresti probabil ca da dar asa nu