| Adelyna06 a întrebat:

Bunã! Noi la scoala, scriem pe biletele numele fiecarui copil din clasa, apoi fara sa vedem extragem cate un biletel fiecare. Si trebuie sa-i faci cadou copilului care ti-a picat. Si mie mi-a picat o fata mai saraca si nu stiu ce sa ii fac cadou. La haine nu ma bag pentru ca nu ii stiu masura. Ma puteti ajuta cu idei?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă are nevoie de haine sau încălțăminte, vorbești cu ea intre patru ochi și stabiliți să vă întâlniți în oraș. Va veni ea cu cadoul la școală, sau veți face doar niște poze la ceea ce ați cumpărat.
Altfel te gândești la niște rechizite: un penar gol sau complet, sau cu un pix/stilou în el; ori doar un pix/stilou.
Acuma tu ști suma pe care poți să o investești în jocul acesta al vostru.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O cutie de bomboane de ciocolată.

| Adelyna06 explică (pentru sadrian46):

Mananca ciocolata si nu o ajuta cu nimic. Doar cu greutate +

| sadrian46 a răspuns (pentru Adelyna06):

Ca să fii fericit un moment e un ajutor. Nu te ajută la nimic să afli că ciocolata are 20 de substanțe nocive pentru sânătate. Pe mine cel puțin.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ceva ustensile. Un stilou/set de carioci, de exemplu. Stiloul merge cam la orice varsta.winking

| Bizon95 a răspuns:

Incearca sa vezi ce ii lipseste sau ce ii place cel mai mult, eventual, daca poti sa o intrebi discret, sau sa vorbesti cu cineva apropiat ei

sau i-as cumpara ceva ce SIGUR nu are si cu care sa ii iei fata, cum ar fi un stilou mai scump (NU foarte scump, dar oricum, ceva care sa arate bine si mai ales... SPECIALwinking )

totusi, remarc: secret santa in scoli in Romania, dragut, foarte dragutwinking

| lorena66 a răspuns:

Nu discuta cu ea direct --ea nu ar trebui sa stie, si chiar daca ar sti, ar fi o insulta pentru ca ar crede ca faci haz de situatia ei financiara.--
daca sunteti in primara, adica claselel 1-4, ii poti lua o papusa, ma refer la jucarii si alimente (dulciuri doar, sa n o faci sa se simta prost)
daca sunteti in gimnaziu, ii poti da dulciuri, o agenda, un penar, sau o decoratiune de craciun (daca nu ma insel se gasesc pe la pepco luminite la un pret ok)
sper ca am fost de folos! funda?

| frum a răspuns:

In primul rand cati aveti dvs/colega dvs? Ca sa identificam tipologia cadoului.