| mariaWoW a întrebat:

Am si eu o intrebare:Azi la scoala a trebuit sa extragem un biletel dintr-o punga(erau biletele cu toate numele copiiilor din clasa)iar eu am nimerit un baiat(mentionez ca toti din clasa avem11 ani) si pe cine il nimerim trebuie sa ii facem un cadou(nu ceva foarte scump)si nu stiu ce sa ii cumpar...Ma puteti ajuta?
Cea mai buna idee primeste funda+vot folositor.
Mercihappy

Răspuns Câştigător
| marie2001 a răspuns:

Eu zic ca daca tot vine Craciunul sa-i cumpei ceva specific acestei sarbatoei. Si eu am facut asa acum un an, in clasa a 3-a si i-am cumparat un fel de clopotel care se pune pe usa si pe care scrie ''Merry Christmas'' sau ceva de genul pe culoarea albastra sclipitoare. Poti sa-i mai cumperi o decoratie de Craciun : o beteala. niste globuri pentru brad, o caciula rosie de Mos Craciun care sa fie de culoare rosu sau verde, ori combinate rosu si verde sau orice culoare vrei tu. Eu am pus culorile astea deoarece acestea sunt culorile specifice Craciunului. Verde specifica culoarea bradului de Craciun, iar rosul specifica cyloarea costumatiei Mosului.
Succes!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti sa-i cumperi o caciulita din aia cu cornite de ren, sau, daca stii ca ar fi pasionat de ceva anume, o revista in domeniul in care e pasionat. Sau, mai exista prin unele magazine (depinde si de unde esti), canite cu mesaje haioase.

| deutzik34 a răspuns:

Afla ace pretentii are. pote nu iei ceva pe gustul lui.
Hmm...cadoul daruit depinde mult de relatia dintre voi,daca este o relatie amivala pot sa ii daruisti un farfum,ceas pe mina, ceva confenctionat de tine...dar daca este prieten in sensul de iubit poti sa ii daruiesti o poza cu voi intr-o ramca, sau pur si simplu niste vorbe adevarate din suflet care sint sigura ca va fi un frumos cadou din partea ta

succes