| Emitzanu2002 a întrebat:

am 12 ani sunt baiat si as vrea sa stiu daca la varsta mea am voie sa schimb ochelarii cu lentile de contact, cat costa si ceva caracteristici ce fel de lentile ar fi mai bine sa-mi cumpar lentile +1.75

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

Asta numai un medic oftalmolog iti poate spune. Pentru ca, de exemplu, nu poti sa pui lentile de contact daca ai conjunctivita, sau alte probleme.

| Emitzanu2002 explică (pentru Nonameagain):

Eu nu am nici o problema vreau sa stiu daca la 12 an am voie sa port lentile de contact?

| Nonameagain a răspuns (pentru Emitzanu2002):

Nu prea ai voie. Esti la virsta cresterii.

| Alexandr a răspuns:

Nu prea ai voie din cate stiu...