| IONY81 a întrebat:

Bună! Am comandat ceva online si am platit cu cardul. Banii mi s-au tras dar nu au ajuns la vânzător. Am făcut comanda sâmbătă seara. Cam cât durează până primesc ei banii?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cateva zile

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîteva zile, ai rabdare

| Frank51 a răspuns:

Plata cu cardul se face instant.
Plata în cont 3-7 zile.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cu cardul banii intra INSTANT
toti cei care spun cateva zile gresesc SERIOS, cateva zile dureaza alte metode de plata, cum ar fi transfer bancar, ordin de plata sau (care e tot un transfer bancar dar cu mai multe informatii la obiect) plata facturilor (eventual de pe aplicatia de banking)
chiar ieri am facut plata la digi, si mi-au scos "factura neplatita" de pe site in vreo 4 minute
trebuie mers la banca si intrebat de dulce, vanzatorul poate vrea sa te fure, sau alta problema aiurea (da, poate dura cateva zile si cu, cardul, dar asta se intampla cand livrarea dureaza cateva zile, pentru ca pana nu iti livreaza nu isi pot lua banii, mi s-a intamplat asta la Cora, ei primesc o confirmare ca plata e in standby, livreaza si dupa aia isi scot banii)

| mastadont a răspuns:

Dacă ai făcut plata cu cardul atunci trebuie să fi primit o factură pe mail. Poți să o trimiți vânzătorului ca să dovedești că ai plătit sau o poți folosi în caz că nu ajung banii și nu vă înțelegeți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai platit? La unele plati trebuie sa accepte si el plata

| Anonimul151 a răspuns:

Daca ai facut plata cu cardul, e posibil sa nu fi intrat in contul vanzatorului avand in vedere ca ai facut sambata comanda si ai platit-o. In zilele de luni de obicei nu prea intra ( depinde de fiecare banca ). Incepand de maine ei pot sa ii primeasca. Poate dura cateva zile

| geoconda a răspuns:

Poate vânzătorul te minte