| ruddy a întrebat:

Am comandat din China mai multe produse de volare mica. Acestea nu se pot urmari on-line, iar singura posibilitatea da a sti cand au ajus, este acel aviz trimis de posta. Doar ca am primit acel aviz cu 8 zile mai tarziu de la data in care au ajuns coletele. Acestea nu se mai aflau la posta. Daca fac reclamatie, imi pot recupera banii, se schimba ceva?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur ca iti poti recupera banii, dar nu uita sa faci MUSAI reclamatie si la posta. Nu la posta de cartier, ci direct pe site. Si pastreaza daca mai ai avizul. Si eu mai pateam de-asta, am facut mai multe reclamatii, si am scapat de postasul ala jegos. Plus ca ma stiau si toate alea de la posta de cartier dupa nume ca si-au luat-o si aia. Daca faci la dirigintele postei de cartier de regula nu se intampla nimic.

1 răspuns:
| 1hellotpu1 a răspuns:

Eu am avut o tronitentă electrică care era defectă.Am făcut reclamație și mi-am primit banii.