| Xir0 a întrebat:

Buna! Am făcut o comanda online Joi, exista vreo șansa ca acea comanda să-mi ajungă sâmbătă sau duminica (comanda va fi livrata de SAMEDAY)

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De regula, firmele (inclusiv cele de curierat) nu prea lucreaza in week-end si in sarbatri legale.
Exceptie face doar daca platesti supliment de urgenta.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Doar luni. Cel mai tarziu marti. Urnareste totusi AWB-ul.

| sierra1 a răspuns:

Poate mâine dar duminică, in cinci un caz!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, abia luni, sîmbătă si duminică sunt zile libere nu munceste nimeni, luni sau marti o sa ajunga, oricum in ziua cand vine curierul primesti sms cu numar AWB si te va suna curierul cu 5 minute inainte sa vina, asa ca stai acasa luni marti ca nu sti cînd vor veni.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai bifat (și plătit) pentru livrare în weekend, atunci da, ar trebui să primești pachetul.