| MX_Em_1999 a întrebat:

lume!
Cat de bine protejeaza o Husa telefonul?
Ma refer, in special, la cazaturi.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de la ce inaltime, pe ce cade, din ce material este husa, ce greutate are telefonul, pe ce parte cade etc.
Daca ai noroc sa cada pe partea de carcasa (protejata) atunci - de regula - oricare husa ar trebui sa atenueze o cazatura de la 1m pe beton.
Daca n-ai noroc si cade cu ecranul pe un colt de bolovan, atunci... ghinion.

| MX_Em_1999 explică (pentru Bula):

Atunci am noroc, e o husa universala din carton si pe partea carcasei este cauciuc, mersi pentru raspuns big grin

2 răspunsuri:
| Leeagold a răspuns:

Husa nu este atat de necesara ca folia de protectie. Insa la cazaturi, si husa este buna si protejeaza spatele de zgarieturi, mai ales la S6 si asa unde spatele e de sticla