| odjdjw883 a întrebat:

Buna! se apropie ziua mamei mele si vreau sa ii comand ceva dar vreau sa vina la o anumita ora pot sa trimit un email sa le spun sa ajunga la o anumita ora? vreau ca pachetul sa vina dupa ce s-a dus mama la munca ca sa ii fac o surpriza

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acest detaliu il stabilesti la telefon cu curierul ca ei livreaza comenzi nu magazinul, magazinul predă curierului comanda ta si numarul de telefon, dupa aceea curierul te suna si i ti spune ora la care vine cu comanda, si atunci roaga l sa vina la ora la care esti numai tu acasa, si daca el poate va respecta dorinta ta, gîndeste te ca curierul nu te are numai pe tine si nu vine doar pentru o comanda in zona ta, el vine pentru cei care au facut comenzi in scara ta daca esti la bloc, sau ăe strada ta daca esti la curte, deci aduce toate comenzile in zona ta tuturor nu numai tie.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru funda

| odjdjw883 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cu placere!

| Brizbriz a răspuns (pentru odjdjw883):

Ai dat funda unuia care nu are numai foot fetish dar si BATE campii
daca vorbesti cu, curierul, ala o sa iti spuna ca ajunge cand ajunge si cu asta basta, sunt curieri care nici pana la usa nu vin si va face asta aproape SIGUR din doua motive:
2. el nu primeste nimic in plus sa vina la o anumita ora
1. si mai mult, chiar daca ii oferi bani, s-ar putea sa zica nu, pentru ca NU POATE sa isi modifice traseul sa vina la anumita ora (livratorii sunt tinuti in scurt, limitare de benzina si gps pe masina)

ca sa faci ce vrei tu, iti trebuie un site cu "livrare programata", eMAG are asa ceva dar nu sunt sigur ca la toate produsele, in orice caz, trebuie sa alegi livrare prin curier si apoi livrare programata
de asemenea cora si mega-image au asa ceva

SAAAAAU, sa faci comanda la easy box, acolo ai 36 de ore din momentul in care ai primit SMS ca a fost bagat in locker, deci, poti sa te duci cand vrei tu (numai eMAG face asta, in momentul asta maret, nu stiu alt site cu easy box)