| BarbuMaria23 a întrebat:

Bună seara!
Am o prietena care îmi este și colega de facultate vineri este ziua ei și face 26 de ani nu știu ce cadou să îi fac ce ar trebui sa ii cumpăr?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Universal valabil (la fete):
O cutie mare de biscuiti in ciocolata (neagra + de lapte + alba), de calitate (recomand marca "Henry Lambertz - Assorted Cookies _ Best selection", se gaseste in comert si in unele magazine mari din Romania).

| Simpatic a răspuns:

Imi aduce aminte de urmatoarele versuri :

" maine este ziua ei! doamne ce cadou sa-i iei?
un cadou mai special? ..Mercedes ar fi banal,
are deja 2 tipuri, vile si alte nimicuri "

[ala care dai raspunsuri doar cu chatGPT (ca altfel nu ai habar de nimic) joac-o pe asta, AI-ul nu este capabil de ironie, amuzament, emotie si nici empatie, cu alte cuvinte nu are rationament sau discernamant.]

draga @ BarbuMaria23 ti-as recomanda sa ii iei colegei tale ceva ce ai sti ca ii place sau intuiesti ca i-ar placea, daca are un hobby mai ales te legi de chestia asta, imposibil sa nu iti vina o idee

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar cam trebui sa stii ce ii place daca esti prietena ei. Daca nu, ai vreo idee ce magazine i-ar placea? Ai putea sa ii oferi un voucher cadou de o anumita suma si prietena ta isi va alege ea ce doreste din magazinul respectiv.Sau ii poti oferi un cadou sub forma de experienta. Poti cauta pe google card cadou/cadou experienta si gasesti multe siteuri cu idei pentru orice buget(masa la restaurant, ateliere pentru diverse, masaj la salon etc.), iar unele au filtre astfel incat sa alegi si orasul.

| ALM2000RO a răspuns:

Păi dacă îi ești prietenă nu știi cam ce i-ar plăcea? Preferințele diferă de la om la om, nu putem știi niciunul și niciuna de aici ce gusturi are.

| Eusuntingineru a răspuns:

Ce zici de o carte buna, Maria plus o cana poate personalizata?!