| Xfksgfo a întrebat:

Bună seara! Am plasat o comandă pe shein pe 30 ianuarie și am primit e-mail cu awb-ul comenzii care de obicei era însoțit și de numele companiei care livrează coletul. De obicei apărea că este livrat de expressone iar acum nu mai apare niciun detaliu despre vreo firmă. A mai pățit cineva așa în perioada aceasta? Oare ar trebui să mă panichez?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca pe 30 decembrie ai dat comanda, ai de așteptat între 11-14 zile lucrătoare până îți vine pachetul. Acela este numărul de urmărire al pachetului și la sosirea lui în tara, când curierul îl preia se va schimba codul pentru a-l vedea la curier.
Eu am pierdut numărul comenzilor de pe Shein și toate mi-au venit în termen.

| Violleta2022 a răspuns:

Shein trimite marfa cu cea mai ieftina companie de transport, uneori nu cunoaste cine preia coletul si prin ce tari ajunge, depimnzand de avionale care ajung in anumite puncte de colectare si cum le ridica ei.
Serviciul este gratis pentru ca este cel mai ieftin de adeea nu exista curieri internatinali, ci servicii normale postale.

Nu cred ca ai plasat comanda pe 30 ianuarie, ca nu am ajuns inca in 30 ianurie, fiind cam 26 de zile in viitor happy

| Xfksgfo explică (pentru Violleta2022):

Decembrie *?
Nu am fost atentă. Îți mulțumesc pentru că m-ai corectat și de asemenea îți mulțumesc și pentru răspuns! ☺️

| AloyW a răspuns:

Daca ai AWB-ul, sunt site-uri care cauta acel AWB in toate companiile din lume cunoscute de curierat si iti arata detalii de la oricare.
Daca cauti pe Google "parcelsapp" the va duce la un site de urmarire global, unde poti vedea si la ce companie e momentan coletul tau.