| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Buna seara TPU, am o intrebare rapida, acum cateva minute am intrat pe un site sa comand ceva si din greseala am selectat optiunea de a plati prin OP si am incercat sa anulez comanda neestind ce este, dar nu am reusit asa ca pe scurt. Ca idee, ce este plata prin OP si ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

OP = Ordin de plata

| Habarnuamcenumepum explică (pentru Bula):

Pai si ce inseamna ca trebuie sa merg la banca sa platesc coletul cand vine sau cum?

| Bula a răspuns (pentru Habarnuamcenumepum):

Probabil, e plata anticipata, cand faci comanda.
TU ai avut textul in fata, de ce nu ai fost atent, cand e vorba de banii tai?

| Habarnuamcenumepum explică (pentru Bula):

Am scris si in intrebare am selectat PO din greseala nu stiam

| UserRo10 a răspuns:

OP-ordin de plata.
O sa primesti pe mail o factura proforma si tu vei face virament bancar la ibanul din factura. Dupa ce intra banii pleaca coletul