| Sonia96Dulce a întrebat:

Stiti cumva dupa cat timp expira un sampon deja desfacut, pentru ca nu scrie pe el (sau nu m-am uitat eu bine) si daca conteaza marca este Pantene. Multumesc!

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

2-3 luni de zile, dar oricum, daca il folosesti, nu iti ajunge atata timp! Daca nu-l folosesti, nu are rost sa il tii doar sa ocupe loc in baie!

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Pe orice sampon scrie data expirarii. normal. este scris pe capac! daca ai aruncat capacul. asta e! samponul expira peste 2-3 ani de folosire bafta!

| luckyman_4740 a răspuns:

Intodeauna exista un termen de valabilitate. Daca este la tub nu iti fa griji pentru ca va rezista si 3luni. Deci nu este nici o problema

| madalina_1340 a răspuns:

Green eyesssss tu stii ce vb?
cum sa expire samponul la 2-3 ani de folosire?
expira dupa 2 ani de la data fabricatiei.
daca il cumperi dupa un an de la data fabricarii il poti folosi linistita si dupa 2-3 ani asa-i?
mai informati-va inainte sa dati sfaturi, unii chiar le asculta.

| madalina_1340 a răspuns:

Cam 2 luni dupa ce il desigilezi.