| Popovici_Sorin_1990 a întrebat:

Buna TPU.
Am comandat ieri de pe okazii niste manusi moto.
Pe marti trebuie sa ajunga.
Ce trebuie sa fac la posta ca sa mi le dea?
Am comandat de pe numele meu si datele mele (13ani nu am buletin).
Daca trebuie buletin pot duce alt buletin al parintilor sau sa il ridice tata(de pe numele meu)?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Da, ii spui ca el a facut comanda. Daca nu vrea sa ti-l dea il rogi pe tatal tau sa se duca.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De obicei adresa și numele trebuie sa corespundă cu cele de pe buletin. Posibil sa nu îți dea coletul din cauza asta.
Dar dacă stai intr-un oraș mic sau comuna nu cred ca o sa fie chiar așa mare tragedie.

| Popovici_Sorin_1990 explică (pentru Bondarel99):

Pe mine si pe tata ne cheama exact la fel...pot duce buletinul lui?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Popovici_Sorin_1990):

Da, ii spui ca el a facut comanda. Daca nu vrea sa ti-l dea il rogi pe tatal tau sa se duca.

| Catalina990099 a răspuns:

Poti lua buletinul tatălui tău sau a mamei.