| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Am facut o comanda pe Aliexpress dar am scris gresit adresa la State/Province/County am scris comuna unde stau eu dar cred ca trebuia sa scriu judetul nu comuna... Oare comenzile vor ajunge la posta sau le-am pierdut definitiv?

5 răspunsuri:
| Lukas1994 a răspuns:

Salut, stai linistit. Ii poti lasa mesaj seller-ului prin care ii mentionezi greseala si ca vrei ca adresa sa fie editata. Daca nu, poti cere refund dupa ce trec 60 de zile de la data la care ai plasat comanda.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Lukas1994):

Adica sa deschid o disputa?

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Lukas1994):

Si plus ca el deja mi-a trimis coletul

| Lukas1994 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu conteaza, el poate schimba adresa daca il contactezi ( nu disputa, ci mesaj privat ), oricum, daca ti-a gresit adresa te poti duce direct la posta vamala locala si poti intreba daca ti-a venit pachetul. Le dai AWB-ul, daca nu se afla acolo, ei iti pot comunica unde se afla pachetul tau.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Lukas1994):

Ce inseamna AWB?