| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Am facut o comanda pe Aliexpress dar am scris gresit adresa gen la County am scris comuna unde stau eu dar trebuia judetul, vanzatorul mi-a trimis comanda si nu mai pot sa o anulez... nu stiu ce sa fac acum, oare sa deschid o disputa? Voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca-s probleme din atat, daca preia cineva manual comanda clar isi da seama despre ce judet e vorba.

| alex495 a răspuns:

Stai linistit, de la Bucuresti se va stii clar judetul si ti o vor duce la posta mare din resedinta de judet. Verifici pe site la tracking acolo, dupa vreo 3 sapt cand iti va scrie ca a ajuns la Bucuresti suni la posta romana si lamuresti situatia

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru alex495):

Eu stau la tara nu la oras din pacate...

| Salontanul a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu esti atent! Omul ti-a spus ca o va aduce la posta mare (posta vamala) din resedinta de judet. Daca valoarea este peste 10 Euro se duce la posta vamala din judetul tau nu la oficiul din comuna ta.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Salontanul):

Ok am inteles...

| Directioner99 a răspuns:

Vezi ca este un grup pe Facebook cu aliexpress.si acolo sunt tot felul de intrabari de genul incearca acolo ca vei primi cu siguranta raspuns

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Directioner99):

Ok multumesc pentru sfat!