| peter123456789 a întrebat:

Am o intrebare, ce se intampla daca cumpar un telefon fara garantie si vreau sa-l verific ca timp cel de la curierat mai e acolo.
Daca produsul nu functioneza corespunzator il pot da inapoi celui de la curierat si sa nu mai platesc transportul?

multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti verifica doar daca vanzatorul a dat instructiuni in acest sens, firma de curierat nu raspunde de functionarea telefonului ci doar daca il deterioreaza pe timpul transportului. Daca nu a dat instructiuni in acest sens nu-l poti verifica.

| peter123456789 explică (pentru Ioandelasal):

Deci practic daca nu va merge in prima zi de la cumparare nu mai pot face nimic altceva decat sa pastrez telefonul stricat?

| charleslouboutin a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu e adevarat, eu de fiecare data cand am trimis telefoane, le-au verificat cei de la curierat inainte sa ridice coletul.

| Ioandelasal a răspuns (pentru peter123456789):

II poti face vanzatorului plangere penala pentru inselaciune.

| Ioandelasal a răspuns (pentru charleslouboutin):

1.Tu ai citit atent intrebarea? Utilizatorul este cumparator nu vanzator.
2.Nu trebuie sa-mi raspunzi mie, ca nu ma intereseaza, ci utilizatorului care a pus intrebarea.

5 răspunsuri:
| peter123456789 explică:

Dar pot sa refuz coletul?