| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor e ziua unei profesoare cu care ma inteleg enorm si vreau sa ii fac un cadou eu si nu stiu ce sa cumpar nu vreau chestii ieftine cafea sau ciocolata are 37 de ani dar habar n-am chiar nu am idei dau funda pentru idei trasnet!

9 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

37?
Awauw... arde-o!

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru danbnz):

Daca atata stii atata te duce capul, ce sa zici si tu fa-i asta lui maica-ta

| Violleta2022 a răspuns:

Poti explica ce inseamna "ma inteleg enorm", in mentalitatea ta?
Enorm de mult, enorm de putin, o apreciezi ca profesoara, ca iubita, ca colega sau ca ce?

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Violleta2022):

Adica ma inteleg enorm ca profesoara imi e ca o mama ma simpatizeaza etc st lin ca are copil la 37 de ani nu te gandi la altele is 20 de ani diferenta dar ma cunosc de 5 ani cu ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Da-mi voie sa-ti explic, tocmai pentru ca este diferenta asta foarte mar de varsta, nu poti sa te intelegi "enorm" cu un profesor, nici macar termenul nu este folosit corect.
Enorm inseamna "foarte mult"!
Am inteels ca iti place foarte multa aceasta profesoara, dar pastreaza distanta si respectul pentru ea.
Limiteaza-te la un cadou obisnuit pentru a nu fii interpretata gresit atitudinea ta. Un buchet foarte mare de flori este ceea ce poti oferii unui profesor, chiar si atunci cand iti place foarte mult, acea persoana.

| anonimg a răspuns:

Profesorilor ar trebui să le placă cărțile. "Minte caracter și personalitate" sună bine.
https://www.viatasisanatate.ro/cautare?s=minte+caracter
Apoi te duci la librărie și o ambalezi frumos.

| alina2k18 a răspuns:

Un tablouas dragut, o icoana de argint daca o stii credincioasa - o sa aprecieze mult, o esarfa draguta, niste cercelusi finuti cu piatra semipretioasa, un parfumel - nu dai gres cu un Chanel la 30mlwinking.
Nu ne-ai spus si ce buget ai, 50 lei sau 300-400?

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru alina2k18):

La parfum e vorba de gusturi daca nu ii nimeresc aroma preferata imi da cu el in cap laughing cerceii ar fi o idee buna o sa ma gandesc

| Dennis1993 a răspuns:

Un cos cu trandafiri de săpun, care sa conțină și o felicitare unde sa ai scrii un mesaj. Preturile pornesc de la 60 lei pana la câteva milioane. Depinde de mărime și dr ce buget dispui