| Adnosius a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu firma altex,am achizitionat acum aproape un an un telefon de la ei care ulterior l-am vandut la care avea garantie, iar acum proprietarul telefonului a vrut sa isi foloseasca aceasta garantie pentru ca patise ceva telefonul, dar altex nu a vrut pentru ca garantia e pe numele mamei mele...E ceva normal si de ce? De ce daca eu l-am vandut trebuie sa vina mama mea?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Proprietarul trebuie sa-l duca mamei tale si acesta sa-l trimita la la reparat pentru ca factura este pe numele mamei tale.

| UsernameFemale a răspuns:

Nu conteaza numele in mod normal. Citeste regulamentul de garantie in primul rand. Majoritatea achizitiilor mele au alt nume pe garantie, acestea fiind faculte pe Altex/Pc garage/Emag. Pot spune ca la fiecare magazin am fost nevoita sa folosesc garantia si..ca sa vezi, a mers si fara buletin, dar si fara numele meu. Succes