| Petrutzza a întrebat:

Azi mi-am cumparat o bluza de la Bershka, dar prietenul meu spune ca nu este originala pentru ca este fabricata in Turcia. Este adevarat? Pe eticheta scrie ca este originala si toate cele, dar el zice ca nu este originala. sad

Răspuns Câştigător
| Bteen a răspuns:

Pff, are eticheta originala Bershka? E originala, tara unde este fabrica nu prea conteaza. Oricum majoritatea se fabrica in tari nu care nu "suna" prea ok.

4 răspunsuri:
| menotyou a răspuns:

Inteligentilor, bershka e originara din Turcia

| Skylerx a răspuns:

@Burcea600 are dreptate. Daca pe eticheta scrie ca este originala, asa este. Poate prietenul tau are parerea lui, dar tu spune-i ca nu e adevarat si ca se insala. I-ai putea dovedi cautand pe internet, asta daca gasesti asa ceva acolo. Bafta!

| Jesss a răspuns:

Acum mi-ai ridicat un semn de intrebare... deci ca sa inteleg, noi dam atatia bani pe haine care oricum nu prea merita ( dar ca sa aratam bine laughing ) si este posbil sa nici nu fie originale? atata timp cat sunt cumparate din magazinul bershka, din mall? Cum aflu daca ale mele-s originale? stie cineva, si eu imi cumpar foarte des de acolo si din alte magazine asemanatoare la stil gen stradivarius si pull and bear dar am crezut ca daca tot sunt atat de scumpe, cand ti le cumperi faci o afacere, nu ca-s ca cele din piata...

| pisulina a răspuns:

Majoritatea hainelor se fabrica in tari precun China sau Turcina unde mana de lucru si materialele sunt foarte ieftine. Acestor haine care acolo nu costa mai mult de 2$ ajung in Romania cu preturi care depasesc 20-30$...Pana la urma sunt aceleasi haine doar ca.eticheta face tot nu? si portofelul golhee hee)