| fariseu a întrebat:

Bună tuturor, am așa o întrebare: am făcut o comandă de un ceas de pe aliexpress și comanda a venit cu defect. Acum când am rugat vânzătorul să-mi trimită o altă comandă el spune să mai comand odată ceasul iar în loc de unul el îmi va trimite două la același preț, dar eu nu am de gând să fac cheltuieli inutile din nou. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| TeIauLaMisto a răspuns:

Buna! Stiu eu cum se rezolva aceasta situatie: Intra pe pagina (oficaiala/verificata) de Facebook AliExpress si spune-le (in engleza) ce s-a intamplat (cap-coada) si numele vanzatorului. Ei vor vorbi cu sellerul si daca nu iti returneaza banii il vor scoate de pe site. Sper ca te-am ajutat! big grin Funda?

1 răspuns:
| Adiav a răspuns:

Incearca sa mai negociezi cu el, sa-ti trimita doar unul in banii ce i-ai platit. Sau daca nu vrea, porneste o disputa pentru returnarea banilor.