| Diana99624 a întrebat:

Buna! Va rog sa imi dati cea mai buna varianta pentru a cumpara un telefon in mai multe rate, dar fara dobanda. Peste tot se aplica dobanzi care il scot mult mai scump si nu cred ca merita. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pui bani de o parte, ori apelezi la un credit care nu iti cere dobanda, iar apoi il platesti dupa cum ai luat banii.

| VoidEternal a răspuns:

Cardul de la BT, star BT

| carevaescu a răspuns:

Te imprumuti de la parinti sau rude. ¯\_(ツ)_/¯

| sweetys a răspuns:

Ia un telefon pentru bugetul tau, nu da banii pe el doar ca sa pari interesant si sa platesti rate. Facand comparatii intre telefoane, la unele platesti doar firma, ca la specificatii sunt mai proaste ca unele la 1000 lei.

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Recomandat ar fi sa nu faci rate la un telefon și sa iti cumperi unul pe care ți-l permiți. Crede-mă ca un iPhone nu te ajuta sa demonstrezi nimic nimănui. Iti poți cumpăra un telefon bun cu 1000 - 2000 Ron care sa te tina câțiva ani. Variantele pentru a cumpăra un telefon în rate fără dobânda sunt fie un card de rate fără dobândă (La BRD se poate face) fie poți accesa un credit pentru studenți daca esti unul.