| Cristian121 a întrebat:

As dori sa-mi achizitionez un nou telefon si ma gandeam sa-mi iau un Samsung Galaxy S2 dar in momentul de fata nu stiu de unde il pot cumpara. V-as ruga sa-mi dati un site de unde pot sa-l iau in rate fara dobanda sau sa-mi spuneti daca mai pot sa-l iau de la Vodafone.

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Nu te baza pe teste Cristian, testele alea sunt facute la fel ca si testele pe masini, in conditii ideale, in anumite softuri / aplicatii / jocuri etc. Tot ce stiu despre s2 plus este ca are un chipset mai nou, ceea ce nu poate fi de rau, probabil combate alte probleme ale chipsetului vechi (mai rapid dar care se incalzeste mai mult si in final crapa).

Nu ai vazut testele procesoarelor ca unele dintre ele stau mai bine in video, dar mai prost in calcule tabelare, unele fac arhive mai rapid dar stau mai prost in jocuri. Diferentele de 10% sunt in teorie in marja de eroare, tu nu vei simti diferenta intre o nano secunda si o nanosecunda x 1, 1.

Nu degeaba au scos imediat un chipset nou... Tu decizi, imi pare rau ca nu mai este s2 simplu pe stoc, dar daca ti neaparat la un telefon branduit s2 atunci s2 plus este cea mai buna solutie happy Cel putin daca as fi in locul tau eu asta as face happy DAR, cum nu sunt in locul tau, ma opresc aici happy Sper sa te fi ajutat linkurile de mai sus, macar sa iti faci o idee de pret. Zi frumoasa

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am luat telefonul asta de la eMAG acum 6 luni si nu am avut absolut nicio problema cu el pana acum, a venit curierul in 24 de ore si este cel mai serios site, dar au si preturi foarte mici.

| rocket a răspuns:

Telefoane mobile cu garantie si tot ce vrei gasesti, la preturi bune, pe http://bit.ly/119gU0s

| supermamici a răspuns:

Gasesti aici: http://bit.ly/samsung-galaxy-s2-9105 un site super OK. eMAG nu il are pe stoc.

| Cristian121 explică (pentru supermamici):

@supermamici. Credeam ca in sfarsit pot da funda si pot sa fiu fericit dar ai gresit telefonul. angry Daca voiam sa iau versiunea PLUS o gaseam oriunde.
Sunteti toti vanatori de funde.

| supermamici a răspuns (pentru Cristian121):

Nu e vorba de vanat o funda happy Din pacate nu e pe stoc din cate vad la majoritatea magazinelor online sigure... De ce nu sari la S3? sau S3 mini?

| Cristian121 explică (pentru supermamici):

Bugetul nu-mi permite sa sar la s3 si mie nu-mi place ideea de a avea un telefon asa de mare. As putea sa-mi iau s2 plus dar in teste e cu 10% mai prost decat s2...

| Cristian121 explică (pentru supermamici):

Voi tine cont de ce ai spus! Winner!

| supermamici a răspuns (pentru Cristian121):

Nu te baza pe teste Cristian, testele alea sunt facute la fel ca si testele pe masini, in conditii ideale, in anumite softuri / aplicatii / jocuri etc. Tot ce stiu despre s2 plus este ca are un chipset mai nou, ceea ce nu poate fi de rau, probabil combate alte probleme ale chipsetului vechi (mai rapid dar care se incalzeste mai mult si in final crapa).

Nu ai vazut testele procesoarelor ca unele dintre ele stau mai bine in video, dar mai prost in calcule tabelare, unele fac arhive mai rapid dar stau mai prost in jocuri. Diferentele de 10% sunt in teorie in marja de eroare, tu nu vei simti diferenta intre o nano secunda si o nanosecunda x 1, 1.

Nu degeaba au scos imediat un chipset nou... Tu decizi, imi pare rau ca nu mai este s2 simplu pe stoc, dar daca ti neaparat la un telefon branduit s2 atunci s2 plus este cea mai buna solutie happy Cel putin daca as fi in locul tau eu asta as face happy DAR, cum nu sunt in locul tau, ma opresc aici happy Sper sa te fi ajutat linkurile de mai sus, macar sa iti faci o idee de pret. Zi frumoasa

| supermamici a răspuns:

Ar mai fi o solutie, un pic mai scumpa
http://timez.ro/......-high-end/
dar se compara cu un s3.

Si as mai avea un sfat: daca vrei sa il iei in rate nu iti lua un telefon slabut, s2 este deja uzat moral, nu are sens s amai platesti inca 12 luni pentru el. Iar daca vrei sa iti iei un telefon scump nu il lua in rate.

Nu sunt adepta cumparaturilor in rate a unor bunuri de consum. O regula in economie spune nu fa un credit pentru un bun a carei durata de viata este mai mic decat maturitatea creditului. Si nu fa investitii pe termen scurt pentru bunuri ce incep sa produca mult prea tarziu, investitia ar fi 0 si plati rate pentru ceva ce inca nu produce. Iar un telefon nu produce, mai ales daca mai ai unul.

| DaftPunk a răspuns:

Emag, QuickMobile sunt cele mai de incredere.

| Cristian121 explică (pentru DaftPunk):

Emag http://www.emag.ro/......KD57BBBM/. Deci imi vine sa va injur ca nu va uitati, dati un raspuns la modul General.
QuickMobile http://www.quickmobile.ro/......black.html
E aici ai nimerit oarecum pacat ca intermediul online nu-i asigura "siguranta si increderea " parintilor mei.

| DaftPunk a răspuns:

Poti incerca si pe telefonultau.eu, dar nu stiu cat de seriosi sunt.

| CranK71 a răspuns:

Www.okazii.ro si cauti Samsung galaxy s2 daca vrei la mana a 2-a daca nu intra pe www.emag.ro

| Cristian121 explică (pentru CranK71):

Da voi, vanatori de fundite va uitati macar la comenturi?
@Okazii, se trag f. multe tepe si putine sunt cu garantia de livrare.