| SlenderMan299 a întrebat:

Am comandat ceva de pe hv-shop.ro iar cele 7 zile au expirat in care trebuia sa-mi soseasca coletul. La telefon nu raspunde nimeni, nici la mail. Ce e de facut?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate acea pagina nu are date de contact. Cred ca este fake! Incearca cu ANPC dar sunt slabe sperante. Fa o plangere la procuratura!

| SlenderMan299 explică (pentru Salontanul):

Am ales sa platesc prin ramburs. Pot refuza coletul la primire, in caz ca-l expediaza, fara vreun cost suplimentar?

| Salontanul a răspuns (pentru SlenderMan299):

Daca ai ales ramburs esti boier! Cand vine coletul o sa te sune curierul si-i spui sa-l trimita inapoi. Nici macar nu trebuie sa dai fata cu curierul. Conform legii ai acest drept si gata.

| ywar a răspuns:

Daca l-ai platit, nu e bine. Protectia consumatorului.
Daca nu ai platit, alt magazin.