| LadyA a întrebat:

as vrea sa stiu cum platesc daca mi-am comandat niste carti de pe un site si depasind o anumita limita le voi primi prin curier. Intrebarea mea este, banii de pe comanda mea ii voi da personei ce imi va inmana coletul? Si va trebui totusi sa ii dau ceva si acelei persoane? Pana acum eu le-am primit prin postaiar acum nu stiu cum sa procedez. Funda.

Răspuns Câştigător
| visatorul78 a răspuns:

Acelei persoane nu trebuie sa ii dai nimic. Curierul va veni, iti va aduce coletul si va incasa de la tine valoarea ramburs a cartilor comandate, plus taxa de expeditie (aici depinde cum a fost stipulat de vanzator, daca achita el taxa sau tu). Pentru banii primiti, curierul iti va elibera chitanta.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Da,vei da bani pe ce ai comandat, si normal ca nu-i vei daca nimic persoanei decat daca vrei tu, persoana aceea e platita sa faca asa ceva happy

| AndreyutzZ_9616 a răspuns:

Salut.Acum trei zile mi-am cumparat niste antivibratoare pentru rachete de tenis si eu am platit persoanei care mi-a adus coletul, vine in oras la tine la adresa spusa...sti ce vr sa spuntongue