| tutuirinel06 a întrebat:

asi dori sa comand de pe amazon niste componente de pc dar nu stiu exact cum decurge mai exact acest proces.
Ma refer la faptul ca nu stiu care sunt toate modalitatile de plata,daca sunt taxe vamale sau chestii de genu,daca este vreo teapa, in cat timp ajunge si intrebari pe care aricine le-ar pune.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

La întrebările tale găsești răspunsuri chiar pe amazon: http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html
În două cuvinte: plătești cu cardul online, plătești taxe doar dacă primești marfă din afara UE, NU e țeapă, că altfel nu ar mai fi numărul 1 în vânzări online, ajunge când scrie la fiecare produs estimarea (în funcție de tipul transportului pe care îl alegi).