| RainingBlood a întrebat:

In primul rand Salut!

Am o intrebare: pe 13 martie am comandat un joc de pe shopto.net , inca nu a sosit, dar nu asta e neaparat problema (inteleg ca probabil o sa mai dureze ceva zile), problema este ca atunci cand am scris detaliile adresei mele, la County/Region am scris Romania in loc de Brasov, pentru ca County(judet) seamana cu Country(tara), greseala mea.

Este vreo posibilitate sa nu mi se aduca pachetul? Adica am scris Adresa: Oras, strada, bloc, strada, apartament, si chiar codul postal...Pe langa asta e si numele scris, iar in Romania, orasul Rasnov (unde locuiesc) este singurul cu acest nume.

Imi vine prin Royal Mail, dar cred ca doar pana in Romania. Banuiesc ca de aici il i-a Posta Romana sau?

Se poate ca ei sa nu isi dea seama unde este?

Inca ceva, pachetul mi-l aduce postarita sau trebuie sa ma duc dupa el la Posta Romana?

3 răspunsuri:
| ZethOfficial a răspuns:

Cum sa faci ma asa ceva? nu vezi ca e site din strainatate, sti cat dureaza sa trimita de acolo.Iti dai cat o sa fie taxa de transport?
Sincer nu cred ca o sa-ti trimita nimic, incearca pe un site romanesc daca vrei neaparat jocul.Sa sti ca jocurile nu trebuie platite ca sa fie jucate. Daca parinti tai au un venit anual de peste 15 mi euro te inteleg, dar daca nu fa si toti ceilalti si ia-l dupa net.
Cred ca mai mult team zapacit, in fn te descurci tu.

| RainingBlood explică:

Descarca-mi tu Fifa Street (care nu exista pe PC) si te cred.
Taxa? Taxa a fost 3 lire (5 euro) nu mi se pare mare lucru.
Decat sa vorbesti in necunostinta de cauza, mai bine nu o mai fa.

| RainingBlood explică:

Nu mai este nevoie...Acum a venit postarita cu pachetul laughing