| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva. Am comandat de pe internet niste componente pc iar transportul se efectueaza prin posta romana. a trecut 1 saptamana de la comanda si nu mi-a veniy nici un aviz in posta. cum imi dau seama la ce posta trebuie sa merg sa verific daca a venit coletul? (cod postal 500199)

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Daca nu locuiesti intr-un sat/comuna/oras foarte mic in care nu se livreaza prin curier rapid la un pret rezonabil este foarte suspect sa ti se livreze componentele prin posta.
Intreaba-i ep ei daca au trimis, apoi in 3-5 zile ar trebui sa ajunga, te duci si intrebi la posta.
NU plati in avans niciodata o comanda online, mai ales de pe situri care tirmit prin posta.
Bafta

| Florin8P a răspuns (pentru CataC):

Am comandat de pe okazii de la un utilizator serios (250 calificative pozitive ). E prima oara cand fac comanda cu posta pe aceasta adresa si banuiesc ca angajatii de la posta nu s-au obosit sa imi aduca un aviz. as merge la posta sa verific dar nu stiu la care (sunt vreo 10 in bv). stiu doar codul postal de pe site lor la str mea (500199).

| CataC a răspuns (pentru Florin8P):

Eu nici atat nu stiu din Craiova. In general sunt asezate geografic, sa le fie usor postasilor sa livreze avize/scrisori, vezi prin zona de care apartii. Eventual intreaba parintii, pe vremuri se mai ducea lumea la posta sa plateasca divrse. happy
Bafta

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

La posta de care apartii sau la posta oraului
Judet: Brasov, Localitate, Strada: Brasov, Strada 13 Decembrie nr. 15-59; 22-82 nu?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

La posta de care apartii sau la posta orasului
Judet: Brasov, Localitate, Strada: Brasov, Strada 13 Decembrie nr. 15-59; 22-82 nu?
Daca nu vine nici un aviz intrebi la posta, daca intarzie mai mult da-le mesaj acelora de la care trebuia sa primesti comanda