| anonim9324782 a întrebat:

Cand fac o comanda din China folosesc adresa mea sau a postei locale?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cunosti adresa postei locale?

| Violleta2022 a răspuns:

Evidetnt ca trebuie sa scrii Adresa TA de acasa, fiindca de soseste la posta, nu stie nimeni cine-i "gheorghe vasile" care a primit acel pachet acolo si este trimis inapoi in china, la destinatar.

| Frank51 a răspuns:

Adresa ta are alocat un oficiu poștal.

| VoidEternal a răspuns:

Adresa ta din buletin. De la posta se ridica coletele doar pe baza buletinului si datele trebuie sa corespunda.

| VoidEternal a răspuns:

Si inarmeaza-te cu rabdare, dureaza de regula 3 luni.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca adresa ta nu corespunde cu cea din buletin poti pune adresa postei (adica oficiul postal x, localitatea y, judetul z) si asta inseamna post restant