| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai frumos cadou pentru o fata

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

In ce priveste cadourile dorite, oamenii (si barbatii si femeile) se impart in 3 categorii: cei care doresc obiecte, cei care doresc servicii si cei care doresc timp. Vezi in ce categorie intra persoana respectiva si fa-i un cadou in consecinta. Daca este o persoana-obiecte, cumpara-i ceva de care are nevoie sau ce isi doreste; daca e persoana-servicii, fa ceva pentru ea: pregateste cina, personalizeaza-i ceva etc. Daca e persoana-timp, ia-ti ziua libera si de la scoala, mergeti undeva impreuna si stati aproape. Eram stresata cand trebuia sa cumpar cadouri; dupa ce am citit undeva clasificarea asta, lucrurile au mers struna. De exemplu, eu sunt o persoana-servicii. Cadoul care conteaza cel mai mult pentru mine este atunci cand cineva face ceva pentru mine: pregateste de mancare, imi confectioneaza ceva personal, ma scuteste de a face curatenie sau lucruri de acest gen. E important sa te raportezi la celalalt in functie de cum este el, nu de cum ai fi tu in locul lui.

24 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Un suflet cald si o inima fierbinte.

Janina
| Janina a răspuns:

Oooooooo...pai de unde sa incep.
mie imi place sa primesc cadouri dar cel mai mult ma bucur de piesele vestimentare, de flori, de excursii, de animalutele imense de plus si de surprizele gen petale de trandafir, lumanarele... acum ceva timp iubitul meu a pictat singur tavanul dormitorului cu stele si panatul... iar pe pereti sunt numai fluturi pictati.Acum o saptamana a desavarsit opera, mi-a scris pe cer... te iubesc!

lolita
| lolita a răspuns:

Cardul tau! nu o sa dea gres happy

| DenissaDeea a răspuns:

Depinde cu ce ocazie doresti sa ii faci un cadou!
Dar pentru mine pesonal cel mai frumos cadou este sa vad ca persoana de langa mine e fericita si-mi spune non stop te iubesc si binenteles daca-mi face mici atenti sunt multumita ca este atent si respectuos tot timpul... dar ca cadouri imi place sa mi se ofere in mod special trandafiri, ciocolata, jucarii din plus, si ce tine de o fata cocheta adica imbracaminte selecte...

auran
| auran a răspuns:

Incearca sa afli ce i-ar face placere si in cearca in limita posibilitatilor sa-i indeplinesti visul.

assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de gustul fetei, sunt fete care sunt fericite pana la lacrimi pentru o floare si fete care strimba din nas daca le dai un WW Polo daca isi imaginau un mercedes ultima generatie.

| cely a răspuns:

Multe multe flori

| nicky a răspuns:

O floare.

| IoanadArh a răspuns:

Un cadou deosebit este un weekend romantic in afara tarii. acum s-au ieftinit foarte multe biletele de avion si nu este chiar asa scump. ar fi o amintire de neuitat si te-ai simtii si tu foarte bine, nu numai ea happy

| LuS[z] a răspuns:

Cel mai frumos cadou... un buchet de trandafiri si un "Te iubesc"oferite cel putin o data pe saptamana

| N538961518 a răspuns:

Sa o iubesti cu adevarat si sa o faci constienta de asta.

| davvid a răspuns:

Un baiat care o iubeste sincer, care ii intelege problemele, care ii accepta defectele.

| gbtz a răspuns:

Pentru o fata depinde... dar intotdeauna cadoul cel mai frumos pentru ea va fi cel de la iubitul ei indiferent care va fi acesta pentru ca ea va simntzi dragostea lui prin acel cadou, dar ca exemplu ii poti lua un ursuletz de plus prin care ea te va simntzii aproape de ia cand nu esti, un buchet de flori pe care il va mirosii de cate ori isi aduce aminte de tine, un inel, o bluza, sau o bratara ( nu de aur, depinzand de fata da mie cu sigurantza nu miar place de aur) o plimbare romantica dar in primul rand demonstrarea ca o iubesti foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinceritatea baiatului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O poti surpinde cu ceva care si-a dorit de mult timp si tu ai tinut minte sau ii poti face o surpriza. Daca e ziua ei pregateste-i ceva special fara sa ii spui si va fi impresionata happy; o cina la un restaurant; un buchet de flori prin curier sau chiar o petrecere surpriza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. un baiat imbracat prezentabil la costum negru q comportament de gentlemanhappy si q un trandafir roshu:Xbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ar fi sa fie ziua ei sau sa sarbatoriti ceva ...in afara de iubirea ta ar trebui ceva simbolic...binenteles k iubirea ta pe primul loc sar ceva simbolic nu iar strica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Demonstreaza iubitei ca nu esti ca toti baietii,,, demonstreaza-i ca o iubesti numai pe ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SA ii acors atentie. chiar si mici atenti... ea o sa fie mutumita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce-l mai frumos cadou pentru o fata consider ca ar fi in primul rand sa-i demonstrezi cum stii tu mai bine, ca o iubesti numai pe ea, apoi sa fii atent cu ea cand este cazul.si comportamentul tau cu ea in viata de zi cu zi.adica sa o respecti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O inima calda...care sa bata intodeauna doar pentru ea.

| AnCutzZa a răspuns:

Eu cred ca cel mai frumos cadou pentru o fata.este o floare.

| zzzozzz a răspuns:

Cel mai frumos cadou, suna atat de simplu dar in esenta este cel mai complicat lucru deoarece prin cadoul pe care il faci intr-un fel sau altul ii arati persoanei de langa tine si cine esti asa ca am ales ca fiind cel mai frumos cadou sa fie cate o amintire pentru cel puntin fiecare saptamana din viata noastra.

| lf a răspuns:

Eu am doar 15 ani dar sunt total indragostit de o fata pe nume Maria happy La inceput ea m-a respins dar acum ea ma iubeste la fel de mult cum o iubesc eu pe ea happy
Cadoul pe care eu l-am facut ei de Craciun este: O cutie de bomboane I love Milka si una de Bomboane Kandia care are un CD cu colinde inclus si 1 felicitare la care am lucrat mult si cel mai frumos buchet de flori happy A meritat toti banii si tot efortul, acum urmeaza doar sa o sarut. big grin Doamne Ajuta!