| SonicAndrei a întrebat:

Care magazin e mai de încredere? CEL.ro sau PcGarage? Voi achiziționa un laptop (scump) şi nu vreau să fie probleme cu garanția, transportul etc. Ştiu că ambele magazine sunt mari; doar acolo e reducere la produsul dorit.
Ar mai fi ceva: ştiu că PcGarage e mai mare şi la ambele magazine mai primesc ceva bonus la cumpărarea laptopului, dar aş prefera bonusul de la CEL.

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Ambele sunt bune, vezi unde e pretul mai bun si ia de acolo.

| SonicAndrei explică (pentru Sn4k3):

OK, mersi pentru răspuns!

| Sn4k3 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Cu placere!

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Garajul all the way. Cu cel au fost probleme MARI de multe ori si s-a tot discutat pe net. Cauta mai bine produsul respectiv pe price.ro, s-ar putea sa ai o surpriza.

| SonicAndrei explică (pentru KodrutZ):

Am căutat pe price.ro şi, într-adevăr, la PcGarage este cel mai ieftin, dar aceeaşi reducere este şi la CEL. Am făcut deja comanda de la CEL pentru acel bonus şi din confirmările unui prieten.
Mersi pentru răspuns!

| KodrutZ a răspuns (pentru SonicAndrei):

Poate ne zici si noua ce laptop asa-zis scump ai luat. Presimt o teapa...
P.S. Desigur ca cel nu da tot timpul cu mucii in fasole, insa nu poti sa pui in balanta "mi-a zis un prieten" cu "zeci de utilizatori de pe net au avut probleme MARI".

| SonicAndrei explică (pentru KodrutZ):

Http://m.cel.ro/......-fullhd-l/

Reducerea reală e de 100 de lei (normal costă 3200 lei) şi am ales CEL pentru geanta de laptop bonus (la PcGarage primeam rucsac de laptop, am preferat geantă). Asta e toată brânza.
Prietenul ăsta al meu face de obicei cumpărăturile de electronice de la CEL.ro și nu a avut probleme niciodată.

| KodrutZ a răspuns (pentru SonicAndrei):

Meh, asta e scump la tine? Roaga-te sa te tina macar un an jumate' daca ai de gind sa il folosesti in loc de desktop. Dupa aia vinde-l repejor, ca o sa incepi sa bagi bani in el cit nu face.

| SonicAndrei explică (pentru KodrutZ):

Nu toată lumea e milionară să-şi permită ROG de 10.000 de lei dintr-o jumătate de salar, deci da, îl consider scump. E Asus, contează produsul, nu magazinul. Dacă nu te joci toată ziua pe el ca disperatul ar trebui să țină ani.

| KodrutZ a răspuns (pentru SonicAndrei):

Tocmai fiindca nu esti milionar merita sa iti faci desktop. Nu se mai fac ca pe vremuri, si nu stiu de unde ai tu impresia ca Asus fac laptopuri cum trebuie... ca de obicei nu o prea fac.winking
P.S. Spun asta ca posesor de laptop Asus, nu ca am eu ceva cu ei...

| SonicAndrei explică (pentru KodrutZ):

Păi nici eu nu degeaba iau laptop. Am nevoie de ceva portabil. Ştiu că un desktop de 2000 lei e la fel de performant, dar nu îl poți lua cu tine aşa cum iei un laptop. Mersi oricum pentru răspunsuri.

| KodrutZ a răspuns (pentru SonicAndrei):

Eh... desktop cu carcasa de-aia cu miner. tongue