| SingleForOne a întrebat:

Ce brand anume de drujbă pentru tăiat lemne ar fi de calitate?
Cunoașteți un site anume de unde aș putea cumpăra?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă te duci la magazinele bricomat, Dedeman, ori la Leroy Merlin, băietii de acolo iti vor recomanda cateva din cele expuse, dar de obicei cele mai bune au si un preț ridicat.

| gabicoo a răspuns:

Fierăstrău! Cel mai bun brand!
Te menții în formă și ai și ce pune pe foc la iarnă!
Nu consumă benzină și nici ulei și protejezi natura!

| SingleForOne explică (pentru gabicoo):

Poti să-mi oferi un exemplu, te rog? Nu înțeleg la ce te referi. Înțeleg gluma, daca la asta te referi. happy

| Mosotti a răspuns (pentru gabicoo):

Exact, mai si slabeste, face miscare, nu consuma benzina, nici ulei, haha, fierastrau rules.

Acu serios vb nu e chiar asa, e enorm de greu cu ala, uneori ai nevoie de doi insi, dureaza mult.

| gabicoo a răspuns (pentru SingleForOne):

M-am referit la banalul fierăstrău!
Vezi și răspunsul userului Mosoti!

Răspunsuri serioase nu vei primi pe TPU!

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Depinde ce tip de drujbă ai nevoie. Electrică sau pe benzină. Ambele sunt bune, doar că cea electrică o poți folosi doar unde ai acces la electricitate. Găsești la Leroy Merlin, o poți comanda de pe site, sau poți să mergi la ei la locația fizică. Sfatul meu este să nu o iei pe cea mai ieftină.

| Alex980078 a răspuns:

Nu-i băga în seamă, sigur ai auzit de husqvarna, cea mai meseriașă pe benzina cred eu

| JorgeBest a răspuns:

Recomand RURIS, firma romaneasca. Iti las aici unu ieftin: https://l.profitshare.ro/l/10833336