| Parakeets a întrebat:

Ce iarbă/salvie de PaloSanto îmi recomandă și mie cineva a fi bună?
Mă refer care chiar să-și facă treaba, să fie pură și să ajute cu adevărat la protecție?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

? te apuci de papadie, e bun.Planta ce arati tu cred ca stii care e treaba cu ea.Se foloseste si la gatit dar e buna si sa te rezolvi.Nu stiu cit de buna e, dar am citit ar avea ceva efecte, nu ca marijuana, ceva mai slaba.Stii care ar fi bune? sunt niste flori agatatoare albastre, se urca pe garduri, zorele sau nu mai stiu exact cum se numesc, am citit ca semintele lor is f puternice, halucinogene? faci ceai cu ele si dupa navighezi prin univers? semintele stau intr-o capsula micuta dupa ce cade floarea.Erau prin Ro de astea mai peste tot, dar banui ca nu stiu muiti de efectele ce le au aceste seminte.

| Parakeets explică (pentru relian):

Știi că nu pentru ce spui tu, le vreau, right, dragă Relian?! laughing)
Și nici nu știam că te poți droga și cu Salvie. laughing)
Ok, am auzit-o și pe asta. laughing)

Am auzit doar că e bună pentru a ține spiritele rele la distanță. happy

După ultima criză de nebunie laughing) și un unchi ce era să mă ucidă (glumesc, exagerez) laughing) doar pe-aproape laughing) am nevoie de toată protecția din Univers. happy

P.S. ai văzut ultimele mele întrebări happy
Dacă ești bărbat și încă îți mai zâmbesc aici și la încă ceva TPUași (care mi-au rămas dragi) simte-te privilegiat.

Acum răspunsul tău la întrebarea mea, este?! happy

| MrAM a răspuns (pentru Parakeets):

Se refera la Salvia divinorum, insa lasati prostiile ca va distrugeți creierii cu porcarii. Planta aia agațatoare de tot explica relian e otravitoare, asa ca ai grija ce consumi " din auzite"

| relian a răspuns (pentru Parakeets):

Da este, salvia este drog.Salvia contine salvinorin A care este o substanta halucinogena sinca ceva, dar am uitat.Insa concentratia nu-i asa de mare incit de pui la gatit, unia folosesc salvie la gatit, sa zici gata tea drogat? Cauta si tu si vezi ce zice, eu asa stiu.Eu asa stiu ca o folosesc unia in loc de marijuana? O foloseau cei din America pe timpuri sa vorbeasca cu zeii? cu duhurile, asa ziceau ei.De fapt aia se afumau cu buruieni de genul asta, aveau hucinatii si asa ziceau ei ca vorbesc cu stiu si eu ce spirit.Doar se drogau aia e tot.Si la triburile din America de nord la fel,daca ai vazut pipa pacii? sau fumau,apoi o luau pe aratura,faceau foc in cort,fumau de taiai fumu cu cutitu, ii drogau acel fum, iar ei vedeau nave spatiale, vedeau alte planete si ce mai vedeau.
Dr fapt toata chestia era in mintea lor, se drogau, dar nu toti, trebuie sa fii privilegiat?

Ma mir cum de nu stii chestiile astea.Bine,nici nu s-a spus sau se soune adevaru, trebuie tu sa cauti sa citesti.Ca si cu piramidele, e numa reclama sa vie fraieru sa vada niste pietre de calcar? el in nestiinta lui crede cei zice altul cas din granit.Citi cunosc rociie? F putini oameni,asa ca daca naivi is la balamuc,ei bat tobele.

De ce sa zica tie ca indienii se drogau? Parca e mai frumos sa auzi ca vorbeau cu alienii cu duburile stiu si eu care,suna mai frumos?

Cam despre asta este vorba.
Salvia se folo in medicina,se fac medicamente,ori se extrag substante ces folosite dupa in ind farma.

Macu,face fabrica morfina,unia se drogheaza,altii pun in minare sau pe,covrigi,cozonac cu srminte de mac? care contin si alea substanta respectiva,dar in cant f mica.

Intreaba sau citeste, in Ro si in general in Europa pe vremuri, chiar comunistii, dadeau la sugari srminte de mac? adica ii drogau sa nu mai plinga, asa se folosea in spitale, o lingurita sau 2 cu lapte si esti boboc? chiar si acu astia care se drigheaza o fac si cu seminte de mac.

Cele mai bune,is cele mai putin procesate,adica mai putin spalate,sa ramina pe ele mult drog. Macu contine opiu, f mult in seva,in latexu ala daca ai vazut,dar toata planta contine,insa diferit fctie de organu plantei.

Capsula verde de mac,contine cel mai mult,acolo is si semintele. Daca e,poti vedea la semintele de mac de la magazin,au pe ele un praf asa albicios? ala e opiu,cit mai gros stratu cu atit mai bun pentru cei care folosesc.

Uite,daca maninci covrigi cu mac,apoi faci test drog, iesi pozitiv? desi tu nu te-ai drogat.
Asa recomanda forurile astea sportive, ca sportivi sa nu foloseasca in alimentatie alimente care contin seminte de mac, pot fi depistati pozitiv, desi gura nu le moroase?

Gata ca ti-am spus prea multe, ajunge pentru acum.

| Parakeets explică (pentru relian):

Drog și dacă o arzi în casă?! happy

Eu am auzit pe YTB că e pentru a purifica și alunga duhurile rele. Ș-așa am gânduri din ce în ce mai negre. Și tot mai negre, dragă Relian. Am nevoie de nițică protecție. Până îmi revin psihic ca să nu fac vreo nebunie.
Dar oricum deja nici nu mai ține doar de casă, deoarece am început oficial să plâng pe stradă. laughing)
Am înebunit.
Și vreau ori să mă sinucid eu, ori să omor pe cineva ca să scap de impulsiunile ce le țin ascunse-n suflet.
Eu până nu o fac ori pe una, ori pe alta, nu o să respir cu bine.
Deci am nevoie urgent de această PaloSanto. Nu musai ca să mă droghez ci cât să țin la depărtare spiritele rele. Altfel mă voi da cu ele și nu știu ce iese, dragă Relian. Nu știu pe cine voi ucide prima dată.