| laurentiufarin a întrebat:

Ce parere aveti de aceasta placa :
Placa video Palit Daytona GeForce GTX 560 SE, 1GB GDDR5, ce-i care au folosit-o sau o folosesc si acum

5 răspunsuri:
| Gabypwns a răspuns:

Palit nu e un brand pe care l-as recomanda pentru placi video high-end dar pentru 560 SE e ok. Totusi trebuie sa ne spui si pretul la care urmeaza sa o achizitionezi. Ea e o placa video ok, care chiar si pe rezolutii full HD ruleaza jocurile fluent (Nu cu detalii maxime), dar e posibil ca in bugetul tau sa ai optiuni mai bune.

| laurentiufarin explică (pentru Gabypwns):

499 RON costa placa, 500 e bugetul meu, imi recomanzi alceva de la nVidia?

| Gabypwns a răspuns:

Daca poti cumpara GTX 560SE, cumpara-l!

| petryca92 a răspuns:

Aceasta placa video are tot cei trebuie

NVIDIA GeForce CUDA
nVIDIA PhysX
NVIDIA PureVideo HD

astea bune e de 1gb merge sia hd
e mai buna ca amea eu am 1 gb jumatate si nu are performanta la aceasta la o placa video conteaza
Versiunea de Pixel Shader si asta are 5.0 ame are 4.1 dar si OpenGL e importan la o placa video amea 4.1 asta are 4.0 suporta diretix deci e buna ame suporta diretix 10 si 11

aceasta placa are
NVIDIA GeForce CUDA
nVIDIA PhysX
NVIDIA PureVideo HD
ca technologie

| petryca92 a răspuns:

Vam zi eu ca e buna