| Floryn9 a întrebat:

Ce părere aveți de site-ul Flip.ro? Merită să cumperi telefoane de aici? Sau mai bine iei nou din magazin?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Parerile sunt foarte impartite si in "contrast" referitor la acest site si la produsele vandute, unii zic ca sunt produse ok altii ca au primit telefoane "lipite"
chiar daca platforma a fost cumparata de eMAG, ma gandesc ca un telefon sh este un sh totusi!
nu as putea sa zic cumpara dar nici sa zic nu cumpara! iti asumi atunci cand cumperi un lucru folosit, chiar daca ai garantie, ei ofera si garantie la produsele vandute!

| Floryn9 explică (pentru Simpatic):

Asta asa este, dar dacă e sa-mi cumpăr de pe această platformă nu aleg opțiunea la condiția telefonului de "bun" ci la "ca nou".

| Simpatic a răspuns (pentru Floryn9):

Si bine faci!
in orice caz platforma flip.ro cu toate recenziile favorabile sau nefavorabile, este in final infiintata ca o societate comerciala si se supune legii. ceea ce inseamna ca sunt obligati sa ofere returul produselor in 14 zile (returul cumparatorului nemultumit din orice cauza de acel produs), sa ofere garantie, sa ofere factura etc
deci oricand pot fi trasi la raspundere prin intermediul autoritatilor in domeniu, atunci cand cumparatorul se simte inselat sau atunci cand a primit un produs neconform!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intotdeaua e mai bine sa iei ceva nou logic...
dar flip din ce stiu sunt destul de ok, probabil nu degeaba au parteneriat si cu eMAG