| Ganduri albe a întrebat:

Ce rechizite imi trebuie in clasa a 6 a?

Răspuns Câştigător
| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna!
pai in clasa a sasea iti trebuie:
un ghiozdan [daca nu ai]
un penar [daca nu ai]
pixuri albastre
creioane grafice, colorate
carioci [nu cred ca ai nevoie poate o sa ai nevoie atat cat o sa ai nevoie si de creioane colorate big grin]
caiete:studentesti de mate si de romana[neaparat] si daca vrei si la celelalte materii daca nu poti sa iti iei din alea mici[depinde de fiecare profesor dar la mate si rom orice prof o sa iti ceara studentesc:d]
oare ce iti mai trebuie? :d
la desen profu meu mi-a cerut bloc mare si acuarele tempera si creion grafic de ala verde cum au firma bic dar u poti sa iti intrebi profesorul mai exact ce iti trebuie
oare ce iti mai trebuie? [nici eu nu tare stiu ca si eu is pe a sasea adica la toamna]
pai mai ai nevoie de chestii de baza care intra la penar adica radiera, ascutitoare...
si daca vrei sa iti pui coperte la carti si la caiete
la mate o sa iti trebuiasca trusa geometrica dar aia tio poti cumpara cand va zice profu ca va trebuie :d
pai eu cred ca nu iti mai trebuie nimic pentru cls a sasea big grin
Bafta!
sper ca ti-am fost de folos [am vreo sansa la fundita? big grin big grin big grin ]

6 răspunsuri:
| KatVonB a răspuns:

Ce ti-a trebuit si in a`5a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nici eu
de asta intreb si eu

| alexutza222 a răspuns:

Pai eu iti zic din proprie experienta...

4 caiete de mate-2 algebra unu de teme si unu de cls; 2 de geometrie la fel

2 de romana unu de literatura si unu de gramatica acu depinde si de prof cum vrea tele separat sau nu...

si caiet de bio geogra muzica caiet pentru lb straine; pentru muzica, pentru fizica.

acu iti trebuie si acuarele pensoane trusa de geometrie si restul...

sper ce te-am ajutat

| r4uL a răspuns:

Caiete : mate, romana, biologie, desen, geogra.
necesare in penar : stilou alea alea
trusa de geometrie pentru ca o sa faci matematica : geometrie si cealalta...

| Catalin81 a răspuns:

Aceleasi pe care le-ai avut si in clasa a 5 a