Întrebare recomandată | Ayano24 a întrebat:

Ce rechizite imi trebuie in clasa a V-a?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Caiete de mate si romana stundetensti, cam 2 de romana si 2-4 de matematica sunt de ajuns. Caiete mici, vreo 10 dictando, vreo 4-5 matematica. Unul de muzica. De geografie/biologie eu zic sa nu iei deocamdata ca daca nu are proful pretentie special pentru alea nu are rost, e mai bine sa scrii pe caiet normal. Alea le iei dupa ce cunosti proful si-l intrebi ce caiet sa ai.
Pixuri sau stilou, depinde de tine, un pix rosu, markere pentru subliniat, creion, guma de sters, trusa de geometrie si cam atat.

| asperger3 a răspuns (pentru Adry05):

Bloc de desen, caiet de muzica, echipament pentru sport(sa se schimbe dupa ce face sportul-tenesi/adidasi cu pantaloni de trening)

| MarianaNiculescu a răspuns:

-Pix
-Stilou
-Caiete( de preferat dictando)
-Carti
-Carioci
-Markare
-Radiera
-Creioane simple
-Creioane colorate