| anonim_4396 a întrebat:

Ce rechizite imi trebuie pentru clasa a 6-a?

Răspuns Câştigător
| dkidda a răspuns:

Caiete, ghiozdan, pixuri, radiera, penar, creioane, bloc de desen.cam ce ai cumparat si pentru a 5 a.nimic nou, doar cateva caiete in plus

4 răspunsuri:
| LifeInPink a răspuns:

Eu spun mai bine iti iei intai numai un ghizdan, pix sau stilou, cu ce scrii tu si astepti mai bine pana va cere fiecare profesor ce caiet vrea la el la ora. sunt multi pretentiosi mai ales daca sunteti clasa mai mica.nu are rost sa cheltui banii pe caiete asa de capu tau, daca dupa aia va trebui sa le schimbi.

| Casandra a răspuns:

Sa vedem...Eu iti zic pentru sem.I...pentru. al 2-lea iti vei da seama
Romana-1 caiet stundentesc dictando, 1 caiet dictando pentru teme
Engleza-1 caiet dictando
Franceza-1 caiet dictando
isto-1 caiet dictando
geogra-1 caiet geografie
Mate-2 caiete studentesti cu patratele.1 il folosesti la algebra, celalalt la geometrie
Biologie-1 caiet bio
religie-1 caiet dictando
muzicaa-1 caiet cu portative
desen-bloc desen
ed fizica-echipament sport
tehnologie-1 caiet dictando
Fizica-un caiet cu patratele

cred ca vei avea si un optional, acela depinde care va fi.

Pe langa caiete, mai trebuie maruntisuri.coperti pentru caiete,pixuri,creioane,creioane colorate,creioane mecanice,ascutitoare,corector,rezerve pentru creioanele mecanice,etichete caiete,ghiozdan,acuarele,penar, trusa geometrica, radiera
mai vezi tu ce-ti mai trebuie

| Vlad0123 a răspuns:

Iti trebuie stiinta, nu materiale.

| BubbzBeauty a răspuns:

Buna roxana 1310.
Pai cam aceleasi rechizite care ti-au trebuit in clasa 5-a doar ca anul acesta vei avea in plus fizica (aici ai nevoie de caiet cu patratele adica de matematica) de preferat studentesc pentru ca o sa scrieti destul de mult asa mi-a trebuit si mi-e.Si vei mai avea si geometria in plus anul acesta vei face geometrie serioasa deci ai nevoie de un caiet de matematica in plus si de o trusa de geometrie echipata cu de toate.
Coperti pentru carti, coperti pentru caiete.Ghiozdan,penar echipat cu creioane colorate,carioci,pix,stilou alea alea.
Bloc de desen MARE, tempera, pensule.Un carnetel.Cam atat!
Succes in noul an scolar.
fundita?!