| IstrateAna5158 a întrebat:

Cum pot face plăți online cu un card ING Nederland? Când îmi cere datele,la numărul cardului nu pot introduce decât cifre, în condițiile în care numărul cardului meu începe cu "NL"

7 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
NU am auzit NICIODATA un card sa contina litere
N I C I O D A T A
codul iban, in schimb, DA
si intotdeauna incepe cu, codul tarii, RO pentru Romania

esti sigur ca nu le confunzi intre ele?!?

| suntserios a răspuns (pentru Zuzu1991):

Olandezii au niste carduri Maestro ciudate. Cu unele nu poti face plati online... vezi aici cum arata

https://www.reddit.com/......ebit_card/

| Zuzu1991 a răspuns (pentru suntserios):

Lal, nu numai, am vazut in Austria
"card NUMAI de bancomat", de nimic altceva
din cate am inteles conceptul e vechi de cand au aparut cardurile si erau scumpe serviciile de card, insa sunt oameni care au ramas cu ideea asta

| IstrateAna5158 explică (pentru Zuzu1991):

Da,foarte sigura, nu vorbesc de un card din România, am specificat Nederland

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Dap, mi-am tras recent un Master Card virtual de la Bunq, dar bineînțeles fără credit (doar prepaid). Majoritatea olandezilor nu doresc credit (ține de mentalitatea calvinistă). Cardul de credit te poate jupui de viu dacă nu plătești la timp.

| goguPatent a răspuns:

Poti face plati doar pe site urile care accept carduri Maestro pentru ca olandezii au o afinitate pentru carduri Maestro care sunt foarte rar folosite

Răspuns utilizator avertizat