| RealKing01 a întrebat:

Daca am comandat ceva si produsele au fost predate curierului mai pot sa anulez comanda sa n-o platesc? Sau trebuie platit ce ai comandat?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai poti anula dar poti refuza coletul.

| Wr3nch a răspuns:

Sunt firme care pretind o taxa de retur daca nu ridici produsul, depinde de unde ai luat.

| Țoglă a răspuns:

Intră în contul de client și anuleaz-o. Dacă nu ai cont, refuza coletul la primire.

| MotoBlitz a răspuns:

Când vine curierul îi spui că nu îl mai vrei sau când te sună îi spui să nu mai vină că nu îl mai vrei. Nu trebuie plătit neapărat, nu se supără nimeni dacă nu îl mai vrei, poate doar curierul că a parcurs un drum degeaba happy